MEDARBETARE

 

HPC:s duktiga tränare och medarbetare


Våra medarbetare på HPC har många års erfarenhet av träning för alla åldrar, både på nationell och internationell nivå. Vi jobbar både med individuella idrottare, eller med lagidrotter, i samverkan med huvudansvarig tränare.

Agne Bergvall

Agne Bergvall

Lokalansvarig. Fystränare för lag och individer. Tränare för mångkampare i friidrott.

  0734-20 04 64
  agne@hpcsweden.com

Henrik Wagner

Henrik Wagner

Testansvarig för kondition.

  070-524 80 66
  henrik@idrottskliniken.com

Tobias Nömgård

Tobias Nömgård

Fystränare och massör.

  073-928 71 46
  tobiasn@hpcsweden.com

Tobias Ohlsson

Tobias Ohlsson

Tränare för lag och individer. Friidrottstränare för mångkamp och sprint/häck.

  070-328 20 61
  tobiaso@hpcsweden.com

Uwe Hakus

Uwe Hakus

Föreläsare och testanalytiker.

  0766-21 65 45
  info@hpcsweden.com

Markus Persson

Markus Persson

Testledare och massör.

  070-390 06 44
  markus@idrottskliniken.com

Markus Persson

Håkan Andersson

Test- och utvecklingsansvarig för styrka och snabbhet.

  hakan@hpcsweden.com

Markus Persson

Rasmus Elfgaard

Tränare lag och ungdom.

Markus Persson

Kjell Svensson

Tränare lag och ungdom.

  kjell@hpcsweden.com

Markus Persson

Lena Ravelli

Fysioterapeut.

  lena@idrottskliniken.com